30 października 2013

Różnoraki szalik

Czyli hulaj dusza, piekła nie ma, czyli różniaste wzory, czyli poplątanie z pomieszaniem, czyli zwariowany szalik. TaaaDaaamm.
Robiłam różnymi wzorami bez ładu i składu, co mi przychodziło do głowy. Nie liczyłam rzędów. Nie które wzory się powtarzają, nie które w ogóle.
Włóczka Czterdziestka, 40% wełna, reszta akryl. Wydziobane na drutach 5mm. Zużyłam cały motek, 100g/300m. Robiąc po 30 oczek wzdłuż, wyszło 193cm, prawie prawie 2 metry! Zawijam się nim wokół szyi 3 razy!

oraz kizi-mizi

27 października 2013

Bordo merino po raz drugi

Już raz robiłam z tej włóczki coś. Sprułam i zrobiłam coś innego. Nie wiem, jak dla was, ale dla mnie nie jest fajne zrobić i mieć, ale robić. Tworzyć! Tworzyć i tworzyć, to jest najfajniejsze w tym wszystkim.

Ręcznie robiony sweter na drutach - Praktyczne Dzieło Artystyczne.Wzór swetra wzięty z książki " Swetry i wdzianka na drutach" Stefan
ie Japel

17 października 2013

Marynarz

Sweterek marynarski w paski. Zrobiony z akrylu [granat] i angory [biały] na drutach 4mm. Wzór wzięłam z gazety Let's Knit wydanie październikowe.

12 października 2013

musztarda po obiedzie

Musztardowy szalik i czapka. Grube i ciepłe. Robiło się szybko i przyjemnie, bo z grubej włóczki i na drutach 7mm. W zasadzie nie lubię robić drobizny [czapki, szaliki itd.] ale muszę wydziubać resztki włóczek i porobić jeszcze parę szalików. Dwa rozpoczęte sweterki smętnie czekają.

I jeszcze kotecek

2 października 2013

żółte kwiatki

Żółty, ażurowy sweterek z angorki. Zrobiony raglanem od góry, na okrągło.
Włóczka Diament, Natura. 80% angora, 20% akryl. Druty 4,5mm.
Milusi, ale gryzie.