23 października 2014

Brzoskwinka

Oto mój nowy swetereczek. Taki ma kolor brzoskwiniowy :]

 Wydziergany od dołu dookoła, przód i tył razem aż do pach...

... potem  przód i tył osobno i na koniec połączone ramiona.

Z takim o to wzorkiem. Generalnie miał być gładki, ale potem stwierdziłam, że to nudne, że trza jakąś ozdobę. Ażuru nie chciałam więc zrobiłam sobie taki wzorek, który już od dawna mnie intrygował.

Ściągacze wydziergałam 1p, 1l, przy czym prawe oczko jest przekręcone co wygląda dość efektownie i ściągacz tak jakby bardziej ściąga, ale wzór "skręca".

No i po raz pierwszy zastosowałam rękawy wrabiane od góry za pomocą rzędów skróconych.
Ta damm!!:] 
Przyznam się, że się namęczyłam żeby znaleźć taki sposób dziergania rzędów skróconych , żeby nie było dziur. W sumie wyszło, że najlepiej jest mi robić sposobem niemieckim, aczkolwiek... wersję na lewej stronie musiałam zrobić trochę po swojemu.
Generalnie bardzo mi się podoba dzierganie takich wrabianych rękawów i będę go teraz stosować :]

Również, wreszcie, udało mi się zastosować kitchener stitch. Próbowałam go wiele razy wcześniej, ale mi nie wychodziło. Uważam, że jest świetny do łączenia ramion.

No i jakimś cudem rękawy wyszły mi za długie. Jestem pewna, że w nocy, jak spałam, jakiś chochlik mi dorobił kilka rzędów. Gdy ja je dziergałam, zdawały się być odpowiedniej długości.... Niech ten chochlik teraz to poprawia, bo na pewno nie ja.

A tu zdjęcie sweterka z wkładem:


Włóczka Mode Wendy [lubię ich włóczki]. 50% merino, 50% akryl.
50g/142m. Zużyłam 6 motków na drutach 4,5mm.

18 października 2014

Jesień nie w pełni

Mała wycieczka do parku Crystal Palce i skarpetki Ivy Trellis
Znalazłam drzewko z takimi dziwnymi owocami. Nie wiem co to jest, ale ładnie wygląda.Wejście do labiryntuZnaki rozpoznawcze.Po 2-ch godzinach błądzenia, wreszcie w środku.
 Skończyłam je dziergać przedwczoraj wieczorem, a rano już poszły do ludzi. Nie blokowałam ich, bo mi się nie chciało, a poza tym , to i tak na nodze się rozciąga i ładnie widać wzorek.


Skarpetki mają kolor zielony, nie niebieski.

Ivy Trellis socks by Alana Dakos.
Włóczka Araucania Botany Lace, 100% merino. 100g/410m. Zużyłam więcej niż połowę.
Druty 2,5mm [to, póki co najmniejsze druty na jakich dziergałam]

15 października 2014

Bamboszki skrzata

Bamboszki leśnego, deszczowego skrzata :]
Zielone, wesołe, ciepłe i milutkie :]
Ach, nie ma to jak wełniaczki na zmarznięte nózie :] Każdy leśny skrzat się ze mną zgodzi ;]


Tutaj skrzat siedział na drzewie, a jak bliżej podeszłam żeby zrobić zdjęcie, to tak szybko uciekł, że bambosze mu spadły!

Tędy też przebiegał :]

Tu jednego bamboszka zgubił i poleciał dalej tylko w jednym.


Włóczka Nepal Drops. 65% wełna :] 35% alpaka :] Druty 5mm.
7 października 2014

Hanging Leaves chusta

Tę chustę też już dawno chciałam zrobić. Byłam zauroczona tymi zwisającymi liśćmi i z początku nawet kombinowałam, jak by tu je zrobić ze zdjęcia i może nawet bym wykombinowała, ale w końcu książka przyszła pocztą i było po kłopocie.
Szło się urąbać z tymi prawymi i lewymi, ale urozmaiceniem było dodawanie 8 oczek co 4 rząd. Kilka "powiększeń" rzędów dziennie i jakoś szło. Później, jak już doszło do dziergania liści, to się przeraziłam, jak ja mam wydziergać 1000 liści?! Przecież mi to zajmie 2 lata! Okazało się, jak już poznałam jak się te liście robi, że dzierganie ich szło dość szybko. Jak już się człowiek do nich przysiadł, to jak narkoman; jeden za drugim, i następny, i jeszcze jeden, nie można było przestać.
Zadowolona jestem z efektu końcowego. Podoba mi się ta chusta i będę ją nosić dumna i blada ;-]

 Prawe wydziergane na drutach 3,75mm, a listki na 3,25mm, choć w instrukcji stało, że miało być na 3,5, ale to było dla mnie stanowczo za grubo.
Włóczka Nako, Moher Special Ebruli. 100g/550m. Zużyłam ponad motek. 10% moher, 10% wełna, 80% akryl.
Listki wydziergane z włóczki Vivacious 4Ply, 100% merino.Te listki na początku rzędu dziergałam według instrukcji, ale nie podobały mi się...

...więc zrobiłam je moim sposobem i teraz mi się podobają :]

dużo lepiej : P