27 października 2015

Szara myszka? Nie, szara wiewiórka!

Londyńskie wiewiórki nie boją się ludzi zbytnio, bo są przyzwyczajone, że zawsze ktoś im rzuci jakiś smakołyk. Dzięki temu udaje się czasem pstryknąć im zdjęcia z całkiem krótkiego dystansu. Prawdziwe, regionalne, angielskie wiewiórki były rude [jak nasze], ale pewnego razu przywieziono do Anglii dużo większe i bardziej "przebojowe" szare amerykańskie wiewiórki, które z czasem "wygryzły" miejscowe. Ponoć rude wiewiórki można jeszcze spotkać w Szkocji.
To tyle o wiewiórkach, teraz o moich mysio-szaro-wiewiórkowych bamboszkach:
Lubię takie ciepłe, krótkie bambosze. Te wydziergałam z połączenia dwóch wełen i w sumie poniekąd trzech kolorów, choć za każdym razem były użyte tylko dwa ;-] Skomplikowane, no nie?
Biała, wełniana nitka jako baza [zawsze nie zmienna] i do niej dołączona alpaka-wełna, co 8 rzędów kolor beż lub fiolet :-]


 HelloWłóczki: biała - Regia, 75% wełna, 25% polyamid,
                beżowa i fioletowa - Patons, 25% wełna, 30% alpaka, 45% polyamid.
Druty: 4,5mm

 O! Ludzie. Będzie papu!


Może wskoczę sobie na to drzewo..., będą mnie ludzie lepiej widzieć i ja będę lepiej widzieć gdzie mi jedzonko rzucają.


Popatrzę na lewo,


 popatrzę na prawo...


No nic, tak sobie postoję i poczekam na orzeszka, albo coś..., cokolwiek?Na koniec polska wiewiórka w warszawskich Łazienkach :-]4 komentarze:

 1. Cudowne bambosze :-)
  Szare wiewiórki są cudowne ... ale i tak wolę nasze - rude ;-)
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajne stopki:) ostatnio zrobiłam zdjęcie wiewiórce w parku w łodzi na Mickiewicza:) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Skarpetki są świetne, widać że milutko cieplutkie :-) piszesz że Londyńskie wiewiórki są przyzwyczajone, czy nie boją się podejść do człowieka i dać się pogłaskać ?
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, pogłaskać się nie dadzą, ale w niektórych parkach biorą orzeszka z ręki. ..., a potem biegną z łupem na bezpieczną odległość :-) ... W Warszawie też biorą z ręki ( śliczne, polskie, rude wiewiórki z pędzlami na uszach) pozdrawiam

   Usuń